Ankara Bölge Birliği, Çeltik tarımı yapılan yörelerde görev yapan kooperatif personeline yönelik çeltik alımı ile ilgili toplantısı düzenledi.

Merkez Birliği Sözleşmeli Üretim ve Ürün Değerlendirme Müdürlüğü ile koordineli olarak 18 Haziran tarihinde Bölge Birliği toplantı salonunda  Çorum, Kastamonu ve Kırıkkale illerinde çeltik tarımı yapılan yörelerde çalışan Kooperatif personellerine yönelik, Bölge Birliği ve Merkez Birliği Yetkililerinin katılımıyla çeltik alımı ve planlamalarına dair toplantı gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıda konuşan Ankara Bölge Müdürü Vejdi YİĞİT, çeltik tarımının önce üreticiler sonrasında da Kurumumuz için önemine vurgu yaparken, üretim, ürün değerlendirme ve alınan çeltiğin sevkiyatı konularında Kooperatif Yetkilileriyle fikir alış verişinde bulundu.

Merkez Birliği Sözleşmeli Üretim ve Ürün Değerlendirme Müdürü Mehmet EROL’ un ve Merkez Birliği Yetkililerinin de katıldığı toplantıda, Bölge Müdür Yardımsıcı Mustafa YAMAN ve Pazarlama Yönetmenliği Personelleri de hazır bulundu. Çektik üretiminden hasatına, ürün alımından ürün değerlendirilmesine, tüm yönleriyle değerlendirilerek çeltik hasatı gelmeden tüm hazırlıkların ve planlamaların yapılması yönünde fikir birliğine varıldı.

Toplantı sonucunda, ortak ürünlerinin değerlendirilmesinin Kooperatiflerimizin tahsilatlarına yardımcı olması ve iştiraklerimizin ihtiyacı olan ürün tedarikinin karşılanması noktalarında karşılıklı görüş ve öneriler paylaşıldı. Ayrıca yaşanabilecek olumsuzlukların giderilmesine dönük tedbirler ve iletişim kanalları konusunda mutabakat sağlanırken, çiftçilere hizmet etmekle görevli olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin koordinasyon içinde çalışmasına vurgu yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir