Ankara Bölge Birliği, bağlı kooperatif Ziraat Mühendislerine yönelik Ankara Akar Otelde 30-31 Ocak 2020 Tarihlerinde Eğitim toplantıları düzenledi.

Gübretaş Ankara Bölge Müdürlüğü ile koordineli olarak 30-31 Ocak tarihleri arasında Ankara, Çankırı ve Kırıkkale illeri Kooperatiflerinde görev yapan Ziraat Mühendislerinde yönelik, Bölge Müdürü Vejdi YİĞİT, Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa YAMAN, Gübretaş Ankara Bölge Müdürü İshak UYANIK ile Bölge Birliği ve Gübretaş personellerinin katılımlarıyla,  2020 Yılı Üst Gübre dönemi öncesi gübreleme teknikleri ve sıvı-toz gübre uygulamaları eğitimleri gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantılarda konuşan Ankara Bölge Müdürü Vejdi YİĞİT, üst gübre ve sıvı-toz gübre uygulamalarının üreticiler için önemine vurgu yaparken, kooperatiflerimiz açısından da ciddi bir gelir kalemi olduğunu belirtti.

Gübreteş Ankara Bölge Müdürü İshak UYANIK, bahar dönemi yaklaşırken Doğru Gübrelemenin önemi ve faydaları, sıvı-toz gübrelerin kullanımının arttırılması ile verimde de önemli artışların gözlenebileceği hakkında katılımcılara bilgi vermiştir.

Eğitimlerin sonucunda,  çiftçilere etkin ve kaliteli hizmet sunulması için GÜBRETAŞ uygulamalarına dair karşılıklı görüş ve öneriler paylaşıldı, çiftçilere hizmet etmekle görevli olan GÜBRETAŞ ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin koordinasyon içinde çalışmasına vurgu yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir